!!! Szanowni Państwo, w dniach 20.12.24 - 29.12.24 sklep przy ul. Świt 47 będzie nieczynny za względu na przerwę techniczną !!!
- Kategorie
- Szukaj
-
Filtry i wymienniki
Filtry antybakteryjne – skuteczna ochrona dróg oddechowych pacjenta
Filtry antybakteryjne to proste rozwiązania, które pozwalają na ochronę układu oddechowego pacjenta przed bakteriami pochodzącymi z nawilżaczy wodnych oraz innych urządzeń medycznych. Rozwiązania te znajdują przede wszystkim zastosowanie na salach operacyjnych podczas przeprowadzania zabiegów. Są też koniecznym elementem wyposażenia oddziałów intensywnej terapii oraz ośrodków leczniczych, w których przebywają osoby wentylowane mechanicznie. Szeroki wybór filtrów antybakteryjnych sprawia, że bez problemu można dopasować je do potrzeb pacjentów.
Filtry antybakteryjne – gdzie są najczęściej stosowane i w jakim celu?
Filtr antybakteryjny służy przede wszystkim ochronie układu oddechowego pacjenta oraz układu anestetycznego, sprzętu do znieczulania czy respiratora, przed drobnoustrojami pochodzącymi z zewnątrz. Z tego względu jest stosowany przede wszystkim na blokach operacyjnych oraz oddziałach intensywnej opieki medycznej. Filtr antybakteryjny-antywirusowy jest także często używany przez zespoły ratunkowe podczas udzielania pierwszej pomocy medycznej. Warto pamiętać o tym, że rozwiązanie służy również ochronie pracowników służby zdrowia przed wystąpieniem infekcji krzyżowych.
Filtry antybakteryjne – czy są skuteczne?
Filtry antybakteryjne medyczne wykazują się ogromną skutecznością. Pozwalają odseparować z powietrza 99,99% zanieczyszczeń. Zarówno modele wyposażone w membranę mechaniczną, jak i elektrostatyczną, wyłapują nawet najdrobniejsze cząsteczki, dzięki czemu gwarantują znakomitą ochronę antywirusową. Filtry antybakteryjne do respiratora pracują przez całą dobę, zapewniając pacjentom bezpieczeństwo i chroniąc przed drobnoustrojami bytującymi w płynach i gazach. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów wentylowanych mechanicznie, ponieważ powietrze omija górne drogi oddechowe i trafia bezpośrednio do płuc. Warto przy tym zaznaczyć, że warunkiem skuteczności filtrów antybakteryjnych jest przestrzeganie zaleceń użytkowania wskazanych przez producenta. Są to rozwiązania jednorazowe, nienadające się do sterylizacji. Filtry antybakteryjne wykazują także pozytywny wpływ na urządzenia, z którymi współpracują. Przedłużają ich żywotność i zapobiegają powstawaniu awarii.
Filtry antybakteryjne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Przy wyborze filtrów antybakteryjnych należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są modele wykonane z przezroczystego materiału, umożliwiającego kontrolę prawidłowości ich pracy. Surowiec, z którego powstają filtry antybakteryjne-antywirusowe dla dorosłych i dzieci musi być odporny na rozciąganie oraz hipoalergiczny tak, aby nie wywoływał uczuleń. Ważne są także starannie wykończone zaokrąglone krawędzie, które ułatwiają obsługę filtra i zapewniają bezpieczeństwo pacjentom. Rozwiązania tworzone przez znane marki są kompatybilne z większością sprzętów medycznych. Jednocześnie są ekonomiczne i bardzo wydajne, co minimalizuje