• Kategorie
  • Szukaj
  • Pieluchy / Pieluchomajtki

Pampersy i pieluchomajtki dla dorosłych – jednorazowe produkty pozwalające zadbać o komfort i higienę pacjenta

Pieluchomajtki to rozwiązania znacząco ułatwiające opiekę nad osobą chorą, która nie jest w stanie samodzielnie korzystać z toalety. Zdają egzamin również w przypadku pacjentów sprawnych ruchowo, którzy jednak ze względu na różnego typu dolegliwości, nie kontrolują potrzeb fizjologicznych. Z tego względu pampersy dla dorosłych znajdują szerokie zastosowanie w szpitalach oraz placówkach leczniczych i opiekuńczych. Sprawdzają się także do użytku domowego. Szeroki wybór rozwiązań sprawia, że bez problemu można dopasować pieluchomajtki do konkretnych potrzeb pacjenta.

Pieluchomajtki i pampersy dla dorosłych – czym się różnią?

Czym pieluchomajtki dla dorosłych różnią się od pampersów? Wiele osób twierdzi, że jest to ten sam produkt. Warto jednak pamiętać, że chociaż funkcja obu rozwiązań jest identyczna, istnieją między nimi też różnice. Zarówno pampersy dla dorosłych, jak i pieluchomajtki mają za zadanie pochłaniać wilgoć i redukować nieprzyjemny zapach. Pierwsze z nich są zapinane na rzepy. Dzięki temu znacząco ułatwiają opiekę nad osobą, która cały czas przebywa w pozycji leżącej. Pieluchy dla dorosłych łatwo się zakłada i zdejmuje. Nie nastręczają także problemów przy wykonywaniu czynności higienicznych przy pacjencie. W odróżnieniu od pampersów, pieluchomajtki nie są zapinane na rzepy. Wyglądem przypominają klasyczne figi, dzięki czemu są o wiele bardziej dyskretne. Z tego względu są przeznaczone przede wszystkich dla osób, które nie mają problemu z codziennym funkcjonowaniem, lecz cierpią na zaburzenia kontroli potrzeb fizjologicznych, w tym nietrzymanie moczu. Produkty dzielą się na pieluchomajtki damskie, przeznaczone dla kobiet, oraz pieluchomajtki męskie, gwarantujące doskonałe dopasowane anatomiczne i wysoki poziom komfortu. 

Pieluchomajtki Seni – dlaczego warto je wybrać?

W szerokiej gamie produktów, największą popularnością cieszą się pieluchomajtki Seni, produkowane z nowoczesnych materiałów zapewniających znakomitą chłonność. Wkład ochronny, wykonany z włókniny EDS, pozwala pacjentom poczuć się komfortowo w każdej sytuacji. Seni pieluchomajtki wyróżniają się także dopracowanym kształtem gwarantującym maksymalną wygodę i zapobiegającym przeciekaniu moczu na zewnątrz. Zarówno pieluchomajtki dla mężczyzn, jak i dla kobiet są wyposażone w indykator wilgoci, informujący o stopniu napełnienia pieluchy i konieczności jej wymiany. Indykator może mieć postać paska zmieniającego kolory lub napisu, który blaknie w miarę zwiększania się wilgotności. Dla pacjentów leżących lub borykających się z silniejszymi dolegliwościami, dobrym wyborem są z kolei pampersy Seni. Wyposażone w regulowany pas biodrowy, dobrze dopasowują się do ciała. Gwarantują doskonałą oddychalność, dzięki czemu nie wywołują podrażnień i stanów zapalnych skóry, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób korzystających z pampersów przez całą dobę. Warto pamiętać o tym, że pieluchy Seni są przystosowane do inkontynencji moczowej i kałowej.

Pampersy i pieluchomajtki dla dorosłych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając pampersy i pieluchomajtki dla dorosłych, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Pierwszą z nich jest rozmiar pieluchy. Zbyt duży, będzie powodował zsuwanie się pampersa i niedostateczną ochronę przed przeciekaniem. Za ciasne pieluchomajtki mogą z kolei doprowadzić do otarć i bolesnych odparzeń. Z tego względu w początkowym okresie korzystania z pieluchy dla dorosłych, najlepiej jest sięgnąć po jedno opakowanie produktów i sprawdzić, czy pieluchy dobrze leżą na ciele pacjenta. Ważną kwestią jest także chłonność pampersów. Kropelkowa i lekka, z powodzeniem sprawdzi się u aktywnych osób, cierpiących na nietrzymanie moczu. W przypadku pacjentów leżących, świetną opcją będą najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych o inkontynencji ciężkiej. Warto sięgać po produkty najwyższej jakości, wyprodukowane z chłonnych i jednocześnie antyalergicznych materiałów. Dobrym wyborem są pampersy zawierające specjalny absorbent pochłaniający zapachy. Przy wyborze rozwiązań jednorazowych, takich jak pampersy dla dorosłych, cena nie ma znaczenia. Przy stwierdzonych zaburzeniach oraz stanach chorobowych istnieje możliwość refundacji określonej ilości produktów.