Bezdech senny to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Jak leczyć bezdech senny? Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. To jednak nie wszystko. Nieodzownym wsparciem w terapii jest także aparat CPAP. To niewielkie urządzenie, które stosuje się w kuracjach obturacyjnego bezdechu sennego oraz przypadkach niewydolności oddechowej.
Dlaczego warto sięgnąć po aparat CPAP i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy w kolejnych akapitach.

Jaki aparat CPAP wybrać – co ma najważniejsze znaczenie?

Dostępne na rynku aparaty do bezdechu sennego CPAP różnią się wyglądem, funkcjonalnością i ceną. Nie mniej, zadaniem wszystkich jest skutecznie zapobiegać bezdechom sennym i poprawiać komfort snu pacjenta. Inwestycja w urządzenie wiąże się z niemałymi wydatkami, dlatego wybierając aparat CPAP cena z pewnością nie pozostaje bez znaczenia. W tym miejscu warto oczywiście przypomnieć, że ubezpieczonemu pacjentowi nabywającemu aparat CPAC refundacja NFZ pozwala zaoszczędzić nawet 90% wartości urządzenia. Warto również wziąć pod uwagę aparaty CPAP sprawdzonych producentów, których rozwiązania cieszą się wyjątkową renomą wśród specjalistów, a ich wysoką skuteczność potwierdzają sami pacjenci. Aparaty CPAP ranking specjalistycznego, niezależnego serwisu cpap.com jasno dowodzi, że w czołówce urządzeń do leczenia bezdechu sennego znajdują się aparaty CPAP marki Resmed, Lowenstein oraz Philips.
Aparat CPAP z nawilżaczem i maską czy sama maska do aparatu CPAP znanego na całym świecie polskiego producenta są gwarancją niezawodności i najwyższej efektywności działania podczas terapii.

Aparaty CPAP – dlaczego sprawdzają się w bezdechu?

Profesjonalne, wykorzystywane zarówno w warunkach klinicznych, jak i domowych,
aparaty CPAP cechują się wieloma zaletami. Jednym z ich podstawowych atutów jest oczywiście efektywność. Już od momentu pierwszego zastosowania, skutki działania urządzeń są wyraźnie odczuwalne przez pacjentów. Zapewniając stały dopływ powietrza do płuc, pozwalają pacjentom szybciej wrócić do zdrowia. Dodatkowo, aparaty CPAP bardzo często posiadają systemy rejestrujące najistotniejsze dla rozpoznania stopnia zaawansowania schorzenia parametry.
Umożliwia to lekarzom specjalistom, opiekującym się chorym, pełną kontrolę przebiegu leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i dopasowanie go do aktualnego stanu zdrowia pacjenta.
Aparat CPAP nie tylko podnosi komfort życia cierpiącym na bezdech senny, zapewniając zdrowy sen, ale minimalizuje ryzyko pojawienia się schorzeń przewlekłych. Niewątpliwie, aparat CPAP jest tym, co pomaga na bezdech senny najskuteczniej, ponieważ wykorzystuje powszechnie uznane sposoby kuracji. Aparaty CPAP wytwarzają stałe, dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych pacjenta. W dyskretny sposób dostarczają powietrze pod ciśnieniem i przywracają drożność górnym drogom oddechowym. Poza samym urządzeniem, niezbędna jest maska do aparatu CPAP obwód oddechowy (rura), przez którą prowadzone jest powietrze.
Warto pamiętać, że trafnie postawiona diagnoza i właściwie dopasowany aparat CPAP maksymalizują pozytywne rezultaty leczenia.